Започни ја својата IT кариера

СЕДЦ ви овозможува за кратко време да стекнете потребни знаења,
благодарение на посветени ментори со големо искуство, пракса и можност за вработување.

Кои сме ние

Едукативен центар кој повеќе од 10 години испишува успешни приказни. Заедно, веруваме дека го обликуваме образованието на новата ера во регионот.

Менуваме животи, ја дизајнираме иднината.

запишани студенти

имплементирани проекти на студентите во последните 5 години

години развој на наставната програма

вклучени партнерски компании во програмата

Успешни Приказни

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Maecenas ac ultrices lorem

Maecenas ac ultrices lorem

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras id lectus id purus mattis hendrerit. Duis rutrum justo risus, quis ullamcorper quam semper sed. Nam accumsan diam vitae nisl dapibus imperdiet. Suspendisse maximus erat vel libero luctus ultricies. Nullam...

Nulla pulvinar sollicitudin

Nulla pulvinar sollicitudin

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras id lectus id purus mattis hendrerit. Duis rutrum justo risus, quis ullamcorper quam semper sed. Nam accumsan diam vitae nisl dapibus imperdiet. Suspendisse maximus erat vel libero luctus ultricies. Nullam...

Сакате да дознаете повеќе за кариерниот пат на нашите студенти? Видете ги останатите успешни приказни

[dsm_image_carousel gallery_ids=”99500,99501,99502,24799480,99504,24799481,99506,99507,99508,99509,99510,99511″ slide_to_show=”5″ dots=”off” arrow_color=”#0C71C3″ _builder_version=”4.17.4″ _module_preset=”default” custom_padding=”||0px||false|false” global_colors_info=”{}” _i=”0″ _address=”5.0.0.0″ theme_builder_area=”post_content” /]

Стани дел од нашиот тим на ментори

Марија Ферро

Координатор на Академија за
Компјутерски мрежи

Јулијана Ацовска

Координатор на Академиите за
Графички, Веб, Гејм Дизајн

Тони Тодоров

Координатор на Академија за DevOps

Игор Мицевски

Ментор на Академија за
Сајбер Безбедност

Стани дел од СЕДЦ! Приклучи се на нашиот тим на ментори

Информирајте се први за сите новости, понуди и попусти кои се нудат во СЕДЦ

Адреса

11 Октомври 33A, 1000 Скопје

Телефон

+389 (0)2 3097 404 (08:30 – 16:30, пон-пет)

Е-маил

sedc@seavus.com

СЛЕДЕТЕ НЕ